Audio inženýrství – Univerzitní kurz ve spolupráci s RCF

Kurz je organizován Oddělením pro Vědu a výzkum Univerzity Modena a Reggio Emilia ve spolupráci s RCF SpA, předním mezinárodním výrobcem profesionálního audio vybavení a kompletních systémů.

Hlavním cílem kurzu je seznámení se specifickými znalostmi v souladu s nejmodernějšími výsledky vývoje zvukových měničů, PA systémů a jejich aplikací na profesionálním trhu. Výuka je strukturována na moduly, které participanty provádějí skrze vzdělávací proces počínající od základních elektroakustikých součástek jako jsou měniče, zesilovače a digitální procesory až po vyhotovení úplného audio projektu založeném na reálné studii. Vodící linkou pro studium bude představovat projekt s mezinárodní referencí sestavený inženýry RCF.

 

Studijní témata jsou rozděleny na tyto 4 moduly:

• 1) Prostorová akustika (Enviromental acoustics) aplikovaná v otevřených prostranstvích i uzavřených prostorech včetně designu a simulačních postupů
• 2) Měniče a PA systémy (Transducers and speaker systems) zahrnující konfigurace: cluster, Line array a bodové zdroje zvuku

• 3) Elektronika (Electronics) včetně rozboru elektrických obvodů, filtrů, zesilovačů a DSP

• 4) Návrh a design kompletních systémů (Sound systems design) včetně praktických zkušeností z měření, poslechových testů a ladění

 

Kvalitu zprostředkování technického obsahu tohoto kurzu zaručují RCF laboratoře, které jsou zapojeny do vývoje, výroby a analýzy trhu v oblasti technologické audio integrace pro divadla, koncerty, přednáškové sály, letiště, výletních lodě, obchodní centra a stadiony již od roku 1949.

Organizace spolupracující na projektu:

Oddělení pro Vědu a výzkum Univerzity Modena a Reggio Emilia, www.dismi.unimore.it
RCF SpA, via Raffaello 13, Reggio Emilia, Itálie, www.rcf.it

Odborný garant a ředitel kurzu:

Prof. Luca Larcher, Department of Science and Methods for Engineering, University of Modena and Reggio Emilia.

Datum, čas a místo:

Datum zahájení: 1. Březen, 2016.

Kurz bude v e-learning režimu a vyžaduje týden prezence v RCF Audio Academy v italském Reggio Emilia od pondělí 16. května až do pátku 20. května 2016.

Pobyt v Reggio Emilia lze dobrovolně prodloužit až na 23. května pro doplňujcí čas strávený na praktických ukázkách v RCF laboratořích.

 

překlad: Tomáš Haberland, PRODANCE