ART 7 mkIV - Nová řada aktivních reproboxů RCF

art_7_banner_aktualita

Víceúčelové aktivní reproboxy ART 7 jsou vynikajícím příkladem pro přesnou práci italských audio konstruktérů. Design umožňuje použití v prostředí kapel, DJs i prezentačních akcí. Basové reproduktory a kompresní drivery dvoupásmových aktivních fullrange reproboxů řady ART 7 jsou buzeny nejnovější generací Class-D zesilovačů.

“Pastva pro uši” - nový design, nyní v černé barvě
Přepracovaný vzhled řady ART 7 nyní působí mnohem agresivnějším dojmem, současně si však zachovává charakteristickou ergonomii svých předchůdců. Jedná se o výsledek komplexního vývoje zaměřeného na funkční design a akustické vlastnosti. Skelet dvoupásmových reproboxů je zhotoven ze speciálního kompozitního materiálu s vynikajícím tlumivými vlastnostmi pohlcující nežádoucí vibrace i během maximální hlasitosti.
Všechny modely jsou vybaveny ergonomickými madly s příjemnou gumovou rukojetí. V reproboxech ART 7 nalezneme kompaktní ale vysoce výkonné class-D moduly s pokročilým DSP pracující s technologiíí FiRPHASE.

Výsledkem je vysoká účinnost, extrémně nízké zkreslení a neobvykle přirozený zvuk.

Na zadním panelu nalezneme vstupní XLR a jack konektory společně s XLR výstupem, potenciometr pro ovládání hlasitosti a přepínač EQ (Flat/Boost).
Reproboxy RCF řady ART 7 jsou navrženy pro hudebníky a hudební reprodukci napříč všemi žánry.

708_rCF(1)

710_rCF(3)

Reproboxy RCF jsou navrženy s využitím pokročilé technologie FIR filtrů tak, aby byl dosažen transparentní a absolutně čistý zvuk s perfektní lokalizací stereofonního obrazu. Speciální filtry FIRPHASE umožňují dosažení koherentní distribuce zvuku pro všechny posluchače, bez fázového zkreslení a s minimální latencí.

Návrh FIR filtrů pro tento specifický účel vyžaduje začít přesným měřením fázové charakteristiky reproduktoru. Algoritmus FIRPHASE vychází z tohoto měření a upravuje fázovou charakteristiku reproduktoru, aniž by ovlivnil amplitudovou equalizaci. Jádrem pokročilé techniky FIRPHASE je rekurzivní metoda (metoda nejmenších čtverců) kombinovaná se specifickým algoritmem, který na základě amplitudových a fázových mezí vypočítá nejlepší sadu FIR koeficientů. Algoritmus koriguje fázi a v případě potřeby i amplitudu tak, že zohledňuje slabiny měničů a rezonance nebo fázové vyrušení signálu vyplývající z dané ozvučnice. Tato technika umožňuje výrazné ovlivnění fáze na nižších středech s použitím relativně krátkých filtrů a vyšší rozlišení, než by naznačovala teorie.

 

Doporučujeme: Nová řada legendárních aktivních reproboxů RCF ART 9 skladem!

ART 945-A

ART 935-A     

ART 915-A         

ART 932-A     

ART 912-A   

ART 910-A