Allen&Heath Qu: Firmware update V1.9

Společnost Allen&Heath představila nový klíčový upgrade pro ekosystém kompaktních digitálních mixážních pultů řady QU. Společně se zveřejněním firmwaru V1.9 přichází do hry mnoho nových prvků pro mobilní aplikaci Qu-Pad a také další zásadní dodatky v podobě továrních presetů pro mikrofony renomovaných výrobců Shure a Sennheiser, DAW integrace v rámci platformy Windows a nová, uživatelsky definovatelná aplikace Qu-Control app.

Qu-Pad V1.9 představuje nyní nejpřehlednější mobilní aplikaci pro iPad svého druhu. Aplikace se vyznačuje zejména srozumitelným nastavením, plnohodnotnou konfigurací parametrů a instantním přístupem k veškerým ovládacím prvkům mixážních pultů Qu. Společně s ovládáním mixážních funkcí, zpracováním signálu, routingem a přístupem k efektům je nyní možné snadno nastavit scény, konfigurovat všech 15 SoftKeys (v rámci celé řady Qu), zvolit AMM, provádět patching vstupů a výstupů a spouštět nahrávání/přehrávání multitrackového záznamu v rámci Qu-Drive. V nové aplikaci je navíc možné vytvářet uživatelské profily chráněné heslem.

Je důležité zmínit spolupráci společnosti Allen & Heath se špičkovými výrobci mikrofonů Shure a Sennheiser, která má za výsledek úplnou integraci presetů pro efektivní práci. Preset umožňuje uživatelům pracovat s tím nejlepším možným nastavením pro zvolenou kombinaci mikrofonu a mixážního pultu.

Další novinkou pro řadu Qu je Qu-Control, plně konfigurovatelná iOS aplikace pro iPod Touch, iPhone a iPad.

Prostředí je sestaveno z pěti oken a v každém je možné pracovat až s 15 widgety pro instantní přístup k parametrům pro ovládání podkresové hudby, zdroje signálu, vybírání zón, načítání scén a push-to-talk mikrofonů. Samozřejmostí je také ochrana konfiguračního menu pomocí hesla. Aplikace nalezne využití především během bezdrátového ovládání pevně instalovaných audio systémů v hotelech, konferenčních sálech a dalších podobných místech.   

Na základě zpětné vazby získané z uživatelské komunity došlo k vývoji ovladačů pro DAW software v rámci platformy Windows. DAW control driver, který byl dříve k dispozici pouze pro počítače Mac bude již brzy ke stažení i pro platformu Windows na stránkách Allen & Heath. Ovladače umožňují integraci mixážního pultu Qu do Vašeho studiového prostředí a přináší emulace oblíbených studiových kontrolérů HUI a Mackie Control. Samozřejmostí je podpora nejpoužívanějších DAW software včetně Cubase, Sonar a Pro Tools.  

Firmware Qu V1.9 zahrnuje také nedávnou novinku Qu-SB, kompaktní inteligentní mixážní systém a rozhraní ve formátu stageboxu pro kapely, dále je také možné Qu-SB integrovat jako instalační distributor pro kluby, školy a konferenční mísnosti.   

“Nový firmware zásadně rozšiřuje funkce celé řady Qu a nový upgrade aplikace Qu-Pad otevírá dveře plnohodnotnému mixování pomocí tabletu.“ Říká Nicola Beretta, produktový manažer Allen & Heath. „Společnost Allen & Heath udržela kompaktní digitální mixážní systém Qu na špičce ve své kategorii pomocí svých již ověřených postupů jako je reagování na požadavky uživatelů a zajištění co nejlepších služeb pro již existující uživatele. Nyní je se systémem možné pracovat ještě více do hloubky a integrace do studií, které jsou založeny na Windows platformě ocení velké množství naších zákazníků.“

Update ke stažení ZDE.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení