Allen&Heath Qu: Firmware update V1.9

Společnost Allen&Heath představila nový klíčový upgrade pro ekosystém kompaktních digitálních mixážních pultů řady QU. Společně se zveřejněním firmwaru V1.9 přichází do hry mnoho nových prvků pro mobilní aplikaci Qu-Pad a také další zásadní dodatky v podobě továrních presetů pro mikrofony renomovaných výrobců Shure a Sennheiser, DAW integrace v rámci platformy Windows a nová, uživatelsky definovatelná aplikace Qu-Control app.

Qu-Pad V1.9 představuje nyní nejpřehlednější mobilní aplikaci pro iPad svého druhu. Aplikace se vyznačuje zejména srozumitelným nastavením, plnohodnotnou konfigurací parametrů a instantním přístupem k veškerým ovládacím prvkům mixážních pultů Qu. Společně s ovládáním mixážních funkcí, zpracováním signálu, routingem a přístupem k efektům je nyní možné snadno nastavit scény, konfigurovat všech 15 SoftKeys (v rámci celé řady Qu), zvolit AMM, provádět patching vstupů a výstupů a spouštět nahrávání/přehrávání multitrackového záznamu v rámci Qu-Drive. V nové aplikaci je navíc možné vytvářet uživatelské profily chráněné heslem.

Je důležité zmínit spolupráci společnosti Allen & Heath se špičkovými výrobci mikrofonů Shure a Sennheiser, která má za výsledek úplnou integraci presetů pro efektivní práci. Preset umožňuje uživatelům pracovat s tím nejlepším možným nastavením pro zvolenou kombinaci mikrofonu a mixážního pultu.

Další novinkou pro řadu Qu je Qu-Control, plně konfigurovatelná iOS aplikace pro iPod Touch, iPhone a iPad.

Prostředí je sestaveno z pěti oken a v každém je možné pracovat až s 15 widgety pro instantní přístup k parametrům pro ovládání podkresové hudby, zdroje signálu, vybírání zón, načítání scén a push-to-talk mikrofonů. Samozřejmostí je také ochrana konfiguračního menu pomocí hesla. Aplikace nalezne využití především během bezdrátového ovládání pevně instalovaných audio systémů v hotelech, konferenčních sálech a dalších podobných místech.   

Na základě zpětné vazby získané z uživatelské komunity došlo k vývoji ovladačů pro DAW software v rámci platformy Windows. DAW control driver, který byl dříve k dispozici pouze pro počítače Mac bude již brzy ke stažení i pro platformu Windows na stránkách Allen & Heath. Ovladače umožňují integraci mixážního pultu Qu do Vašeho studiového prostředí a přináší emulace oblíbených studiových kontrolérů HUI a Mackie Control. Samozřejmostí je podpora nejpoužívanějších DAW software včetně Cubase, Sonar a Pro Tools.  

Firmware Qu V1.9 zahrnuje také nedávnou novinku Qu-SB, kompaktní inteligentní mixážní systém a rozhraní ve formátu stageboxu pro kapely, dále je také možné Qu-SB integrovat jako instalační distributor pro kluby, školy a konferenční mísnosti.   

“Nový firmware zásadně rozšiřuje funkce celé řady Qu a nový upgrade aplikace Qu-Pad otevírá dveře plnohodnotnému mixování pomocí tabletu.“ Říká Nicola Beretta, produktový manažer Allen & Heath. „Společnost Allen & Heath udržela kompaktní digitální mixážní systém Qu na špičce ve své kategorii pomocí svých již ověřených postupů jako je reagování na požadavky uživatelů a zajištění co nejlepších služeb pro již existující uživatele. Nyní je se systémem možné pracovat ještě více do hloubky a integrace do studií, které jsou založeny na Windows platformě ocení velké množství naších zákazníků.“

Update ke stažení ZDE.