Allen&Heath dLive na turné s kapelou Above & Beyond

abovebyeonddliveprodance

 

Celosvětově uznávaná trancová kapela Above & Beyond se vydala na celosvětové turné s použitím mixážních systémů dLive a ME od firmy Allen & Heath. Systém dLive si vyžádal monitorovací technik Tom Howat, který pracoval s lidmi jako jsou Paolo Nutini, Morrissey nebo Franz Ferdinand.

„Turné kapely Above & Beyond, nesoucí stejnojmenný název, přináší akustické přepracování největších hitů kapely a zaměstnává sedmnáct umělců. Celkově je na jevišti používáno osmdesát vstupů.

AB_TH_HollywoodBowl-1024x683

„Hudební ředitel popisuje turné jako "širokoúhlý displej s vysokým rozlišením“ a z tohoto důvodu využíváme systém dLive pro svůj široký, otevřený a expanzivní zvuk.“ vysvětluje Tom Howat. „Nejvíce se mi líbí rozložení faderů a možnost vytvoření vlastního pracovního prostředí, názorně demonstrující přístup firmy Allen&Heath k uživatelskému rozhraní. Vychutnávám si dotykové obrazovky a oceňuji různé druhy kompresorů, které jsou integrované v jednotlivých kanálech. Využívám také velké množství znělých ozvěn inspirované legendárním EMT plate reverbem a 480 dalších presetů, dále konfigurační panely vyhrazené pro kompresory a možnost odposlechu mixu v různých bodech vybuzení pro přesné míchání efektů pro jednotlivé cesty. Všechny tyto vlastnosti mě velice těší!“

Trojice hlavních umělců je obklopena hudebníky, kteří hrají na různé nástroje. Můžeme zde vidět hráče na klávesové nástroje, kytary a dvě bicí soupravy, dále čtyři zpěváky, hráče na baskytaru a také smyčcovou sekci (skládající se ze čtyř členů). Zajímavosti je také přítomnost harfisty a multi-instrumentalisty.

AB_RAH-1024x683

Systém dLive se skládá z pultu S5000 ve spojení s MixRackem DM64 a expandérem DX32 společně s monitorovacím systémem ME, zahrnující ME-U hub a 4 osobní monitorovací mixážní pulty ME-1, které jsou pro umělce velmi praktické.

Bid, bubeník a asistent hudebního ředitele pro akustické turné Above and Beyond, byl jedním z těch, kteří systém ME-1 vyzkoušeli a velmi si ho chválí. „Tom Howard mi přístroj přinesl pro zjednodušení monitoringu a zapojení. Opravdu to fungovalo a bylo to jako sen, možnost konfigurace hlasitosti a přitom nerušit Toma je jedna věc, ale zároveň schopnost nastavit ekvalizér dělá divy! Je to opravdu dobrý nástroj pro tento typ produkce, kdy se na jevišti nachází spousta lidí. Bez toho by se daná situace nedala zvládnout.“

AB_ME_HollywoodBowl-1024x683

Turné probíhá po celém světě, a má své zastávky také v prestižním sále Hollywood Bowl v Los Angeles, slavném Sydney Opera House a londýnské The Royal Albert Hall. Produkce v Evropských městech je řízena firmou Capital Sound, která si najala systémy dLive od londýnské firmy PA a F1sound. V USA mají turné na starosti Delicate Audio, kteří si pronajali dLive od firmy Clearwing Productions. V Austrálii pak systém dodávala firma JPJ Audio.

AB_band_HollywoodBowl-1024x683

Stránky digitální mixážního systému dLive

 

Náš tip: Mrkněte na širokou nabídku konektorů značky Neutrik