ADAM Audio - nová řada S

ADAM-AUdio_S_prodance

Řada S je novou nejvyšší řadou referenčních monitorů ADAM Audio. Sestává z pěti modelů: S2V, S3H & S3V a S5H & S5V (řazeno od nejmenšího modelu, písmeno "H" představuje monitor optimalizovaný pro horizontální a V pro vertikální orientaci). Nová série je výsledkem propojení mnoholetých zkušeností z vývoje a inovací s nejnovějšími metodami počítačového designu.

 

Pro novou řadu S byly specificky vyvinuty následující inovace: zcela nové basové a středové reproduktory, nově navržené zvukovody pro výškové reproduktory řady S (a středové reproduktory v modelech S5) a nové DSP zajišťující optimalizaci vyhýbky, variantní equalizace a další možnosti rozšíření.

DHCP_adam-audio

Výsledkem úsilí vývojářů jsou reprosoustavy s přesným kmitočtovým průběhem, širokým a rovnoměrným vyzařováním, detailnějším přednesem basů a středů a celkově lepšími vlastnostmi. Kmitočtový rozsah je širší než u předchozích modelů - to znamená lepší přenos hlubších basů i informace v kritické oblasti středních kmitočtů, s vyšší maximální hlasitostí a menším zkreslením. Řada S je vybavena analogovým i digitálním vstupem.

 

Nové basové reproduktory s technologií ELE™ a SMA™

Basové reproduktory řady S byly od základu nově vyvinuty: nová, lehká, ale tuhá membrána s plástvovou strukturou, vysoce efektivní lineární magnetický obvod s vlastním chlazením, lineární systém zavěšení a tlumení membrány s nízkými ztrátami, symetrická vzduchem chlazená cívka a nový koš.

Tyto inovace umožňují reproduktoru zvládat extrémnější výchylky lineárně a bez deformace membrány, ventilace cívky pak minimalizuje tepelnou kompresi. Kompletně byly přepracovány i basreflexy.

Výsledkem všech těchto změn je přesnější hlubokotónový reproduktor poskytující vyšší akustický tlak s nižším zkreslením a umožňující poslech hrubého nekomprimovaného materiálu po delší dobu, s vyšší hlasitostí a s nižší sluchovou únavou.

Průkopnický středový DCH™ reproduktor
Hybridní design 4 palcového středového DHC reproduktoru spojuje výhody vrchlíkové a kuželové membrány:

vynikající směrovou charakteristiku, nízké zkreslení, vysoký výkon a rovnou kmitočtovou charakteristiku. Mnohé z inovací určených pro nové basové reproduktory byly využity rovněž pro reproduktory středové, včetně nového lineárního magnetického obvodu, zavěšení a tlumení membrány a konstrukci koše.

dch_adam-audio

Zásadní přestavba ozvučnice
Estetika řady S odráží dědictví společnosti ADAM Audio jako výrobce precizních výrobků v zemi, která je známá kvalitou průmyslového zpracování. A zdaleka se nejedná pouze o estetiku a preciznost, všechny aspekty provedení vycházejí z praktických požadavků. Těžká a robustní konstrukce ozvučnice minimalizuje nežádoucí vibrace a zvukové zabarvení, zaoblené hrany zase snižují nežádoucí difrakce. Modely S2V a S3 obsahují závěsné body.

adam-audio-bass-reflex-system-768x512

Nově vyvinutý výškový reproduktor S-ART s novým zvukovodem

Výškový reproduktor S-ART je nejnovější variantou proslulé akcelerované páskové konstrukce firmy ADAM Audio a vyrábí se s mnohem menšími produkčními tolerancemi. Reproduktor je navázán na nový zvukovod vyfrézovaný z masivního hliníku, který vylepšuje směrovost, účinnost, lokalizaci a rozšiřuje optimální poslechovou zónu. Modely S5 mají na účelově vyvinutém frézovaném zvukovodu umístěné i středotónové reproduktory.

adam-audio-hps-waveguide-768x512

Vysoce výkonný DSP modul
Nově vyvinutý DSP s vysokým výpočetním výkonem je založen na nejnovější generaci signálových procesorů SHARC a slouží jako dokonale odladěný crossover zajišťující vynikající kmitočtový průběh, vysoký dynamický rozsah a detailní rozlišení studiového monitoru, EQ pro optimalizaci poslechu v konkrétní místnosti, digitální konektivitu a potenciál pro budoucí možnosti rozšíření.


adam-audio-dsp-module-768x512

 Nová řada studiových monitorů ADAM Audio A

ADAM Audio opět představilo novou řadu studiových monitorů A: A4VA77HA7VA8H SPEAKER AA8H SPEAKER B

 

 


adam_nadstandard