ADAM Audio a Allen&Heath na workshopu Cooking with Crystal

Cooking_w_crystal_header(2)

Minulý týden proběhlo v kulturním centru Kindergarten v Praze unikátní školení a praktický kurz pro práci v softwaru Ableton Live. Lektorem a odborným garantem kurzu byl Simon Carter aka Crystal Distortion, který své zkušenosti sbírá již 30 let.

Kromě rozsáhlých vědomostí týkající se produkce a stavby livesetů pracoval Simon také jako vývojář uživatelských rozhraní a soundesigner pro francouzskou firmu Arturia a německou firmu Ableton.

Výuka probíhala čtyři dny (od úterý 13.2. do pátku 16.2.) a byla zakončená v holešovickém Cross Clubu, kde mohli studenti vyzkoušet „na lidech“ svou týdenní práci. Účast byla pro optimalizaci individuálního přístupu k výuce omezena pro 10 studentů, kteří si přinesli svůj počítač, midi kontroler a zvukové rozhraní.

crystal_AH

Kurz se mimo jiné sešel s představením nové verze Abletonu 10, který si všichni studenti mohli v rámci měsíční trialové verze nainstalovat a během kurzu používat.

Distribuce signálu byla realizována digitálním mixážním pultem Allen&Heath SQ6, do kterého byla připojena celá třída. Hlavním monitorovacím systémem byla sestava od značky ADAM Audio, skládající se z třípásmových studiových monitorů ADAM Audio S3V v kombinaci se subwooferem ADAM Audio SUB12.

Níže naleznete další fotografie z kurzu.

Crystal Distortion na webu Resident advisor

Crystal Distortion Facebook

Ableton.com

Oficiální stránky Cross clubu