ADAM Audio Sub8

Kód: 344301
Akce
Značka: ADAM Audio
16 890 Kč / ks 13 958,68 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
21.6.2024
aktivní bassreflex subwoofer, rozsah 28 hz - 150 kHz, osazení 1x 8", výkon: 160 W

Detailní informace

Detailní popis produktu


ADAM AUDIO přímo od výhradního dovozce

ADAM Audio Sub8

Studiový subwoofer Sub8 je kompaktní ale velice silný zdroj nízkých kmitočtů. Spolehlivě prohlubuje frekvenční rozsah nearfield systémů až do hloubky 30 Hz.
Srdcem subwooferu je masivní 8,5“ basový reproduktor s 1,5“ cívkou. Dostatečný příkon zajišťuje zesilovač ICE power o výkonu 160 W, který díky důmyslné konstrukci kombinuje nízkou tepelnou výměnu s vysokou účinností. Subwoofer si zachovává signifikantní údernost i během nejvyšších hlasitostí a dlouhých hodin ve studiu.
Přední panel je vybaven dvěma motorizovanými potenciometry pro nastavení vstupní citlivosti a dělících kmitočtů. Tyto lze ovládat pomocí dálkového ovladače, což ocení uživatelé zejména během hledání ideální poslechové pozice.
Sub8 je koncipován převážně pro menší poslechové místnosti do 20 čtverečních metrů a nejefektivněji pracuje se satelity řady AX a SX (v případě řady SX zejména nearfield monitory S1X a S2X).

Vlastnosti:

• Lineární reprodukce basů – až do 28 Hz
• Ideální doplnění nearfield monitorů
• Max. SPL na 1 m ? 110 dB
• Vysoce účinný PWM zesilovač
• Nízké harmonické zkreslení během nízkých i vysokých hlasitostí
• Zakázkový 8,5" basový reproduktor s papírovou membránou
• Instantní manuální vypnutí a zapnutí pro monitoring bez subwooferu
• Horní hranice propusti se nachází mezi 50-150 Hz
• High pass filter pro optimální použíti satelitů (útlum pod 85 Hz)
• Dolby®- certifikace pro filmovou hudbu
• Dálkové ovládání obsahem balení
• Remote control (contained in the delivery contents)
• Pohodlné ovládání
• XLR a RCA vstupy
• Analog XLR and RCA inputs
• Optimalizováno pro symetrické a nesymetrické signály
• Kompaktní rozměry
• Odnímatelná mřížka obsahem balení

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové subwoofery
Záruka: 60
Hmotnost: 12 kg
Hmotnost (kg): 12
LF - rozměr ("): 8
Rozměry (mm): 260×410×380
Rozsah -3 dB (Hz): 28-150

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma ADAM Audio byla založena v březnu 1999 a po celou dobu své existence se zabývá vývojem, výrobou a distribucí profesionálních referenčních reprosoustav.

Založení firmy souvisí s výškovým reproduktorem ART (Accelerating Ribbon Technology) který byl vyvinut na základě měniče Air Motion Transformer, který v roce 1960 vynalezl Oskar Heil.

MG_9932-1200x852

Na rozdíl od běžných reproduktorů s pístově kmitající membránou je zde zvuk vytvářen skládanou membránou, která rozpohybuje vzduch 4x rychleji, než tradiční měniče. Dosažené výsledky byly fascinující a poskytly dostatečný důvod pro další rozvoj.

Moderní materiály jako magnety ze vzácných zemin a membrány z vysokopevnostních fólií umožnily novou geometrii měniče a iniciovaly tak obrovský skok kupředu. Nové produkty vycházející z tohoto konstrukčního řešení vykazovaly úžasnou spolehlivost, výbornou vyzařovací charakteristiku, nízké zkreslení a vysokou účinnost. V souhrnu se jednalo o výrazný posun oproti tradiční technologii.

Nově vyvinutý vysokotónový reproduktor se stal ztělesněním transparentního, přesně definovaného a autentického zvuku, který je základní charakteristikou současných produktů firmy ADAM Audio. Výškový reproduktor ručně vyráběný a přísně testovaný v berlínské továrně je vzácnou vyjímkou v době automatizované masové produkce. Reprosoustavy ADAM vyráběné v Berlíně naplňují potřeby zvukových inženýrů i milovníků hudby po celém světě.

adam_audio_qc_3-1200x800

Tato technická inovace zároveň stanovila cíl mladé ambiciózní firmy – „znatelně a slyšitelně posunout standardy reprodukce zvuku“. A vskutku, Advanced Dynamic Audio Monitors (ADAM) okamžitě změnily hru na poli profesionálního monitoringu.

Od té doby došlo k zavedení dalších inovací:

- Princip X-ART byl aplikován i na středotónové pásmo.

- Technologie Impulse Coupling (IC) výrazně vylepšuje mechanické spojení reproduktorů s ozvučnicí.

Po deseti letech na trhu byl původní reproduktor ART od základu překonstruován a vznikl tak X-ART (eXtended Accelerated Ribbon Technology). Oproti svému předchůdci má X-ART širší kmitočtový rozsah a vyšší účinnost. Aby byl plně využit kmitočtový rozsah X-ART sahající až do 50 kHz, firma ADAM vyvinula vlastní zesilovač ve třídě AB s kmitočtovým rozsahem do 300 kHz, který výrazně vylepšil reprodukci zvuku. ADAM nyní nabízí řadu unikátních monitorů, které získávají nadšené recenze a uznání studiových mistrů zvuku na celém světě.

A7X_production_line-1200x846

S ohledem na množství zkušeností na trhu studiových monitorů firma ADAM Audio před několika lety vstoupila na trh HIFI. Bez ohledu n a tradiční propast mezi Pro Audio a HIFI domácí reprosoustavy ADAM sledovaly stálý cíl svých profesionálních příbuzných: reprodukce hudby by měla být na nejvyšší úrovní autenticity. Odhodlání pro nejlepší možný zvuk přineslo své ovoce. Během velmi krátké doby se domácí reprosoustavy ADAM staly synonymem pro nejvyšší standard highendového poslechu a našly si cestu k mnoha náročným HIFI a hudebním nadšencům na celé planetě.

adam_audio_production_hall_S3V-1200x800

Firma ADAM Audio má ve své berlínské továrně 70 zaměstnanců a v zahraničí ji zastupuje síť distributorů a dealerů ve více než 75 zemích. ADAM má pobočky v USA (New York City), Spojeném království (Londýn) a Číně (Peking). Rostoucí počet vyhlášených a prestižních studií na celém světě vlastní a používá ADAM. Množství nadšených tiskových recenzí a neustálý proud chvály na mnoha internetových fórech dokazují, že monitory ADAM patří mezi nejspolehlivější a nejžádanější dostupné nástroje pro oblast záznamu a produkce zvuku.

adam_audio_production_hall_production_team_new-1200x800