ADAM Audio Sub10 MK2

Kód: 344302
Značka: ADAM Audio
24 790 Kč / ks 20 487,60 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.6.2021
aktivní studiový subwoofer, rozsah 25 Hz - 150 kHz, osazení 1x10", výkon: 200 W

Detailní informace

Detailní popis produktu

ADAM Audio - Sub10 Mk2

Subwoofer Sub10Mk2 je silný subwoofer navržený pro rozšíření spodního pásma libovolných satelitních midfield a nearfield sestav.

Primárním úkolem studiových monitorů ADAM Audio je co nejvyšší autenticita v rámci hudební reprodukce. Výsledkem snahy společnosti ADAM Audio je precizní kombinace výkonu a přesnosti u všech studiových monitorů ADAM Audio, která zamezuje obvyklému jevu „ohlušujících“ basů za cenu nižší konkrétnosti přednesu. Hlavním cílem těchto subwooferů je dosažení srozumitelnosti studiových monitorů ADAM Audio také pro nižších frekvenčních polohách.

Rozměr místnosti/doporučení Subwooferu

Pomocí praktického přehledu, který můžeme nalézt i na stránkách PRODANCE můžeme nalézt návod pro výběr adekvátní místnosti pro různé rozměry místností (je nutné brát v potaz, že se jedná pouze o doporučení). Podle Vaší individuálních potřeb týkající se SPL nebo hudebního žánru lze samozřejmě zvyšovat nebo snižovat výkonnost modelu.

Konektory a ovládání

Všechny subwoofery až po model Sub2100 obsahují symetrické (XLR) a nesymetrické (RCA) konektory pro vstupy a výstupy společně s ovládacími prvky pro adaptaci subwooferu na různé akustické podmínky a další specifické požadavky. U všech modelů lze nastavit různý zisk od -60dB to +6dB, přepínání fáze ±180° a variabilní nastavení horní a spodní propusti pro satelity a samotný subwoofer ( 85 Hz a 50 – 150 Hz). Nalezneme zde také standby režim, který po aktivaci vypne subwoofer po patnácti minutách bez vstupního signálu, opětovně jej zapne ihned po vstupu signálu.


Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové monitory
Záruka: 60
Hmotnost: 21 kg
dělící kmitočty: 50-150
frekvenční rozsah: 25 - 150
hmotnost: 21
Koncepce: 10''
LF - materiál membrány: impregnovaný papír
LF - průměr kmitací cívky: 2
LF - rozměr: 10
Max. SPL: 113
rozměry: 300×560×400
rozsah -3 dB: 25-150
výkon RMS: 200

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Firma ADAM Audio byla založena v březnu 1999 fyzikem Klausem Heinzem a elektroinženýrem Rolandem Stenzem a po celou dobu své existence se zabývá vývojem, výrobou a distribucí profesionálních reprosoustav.

Založení firmy souvisí s výškovým reproduktorem ART (Accelerating Ribbon Technology) který Klaus Heinz vyvinul na základě měniče Air Motion Transformer, který v roce 1960 vynalezl Oskar Heil.

MG_9932-1200x852

Na rozdíl od běžných reproduktorů s pístově kmitající membránou je zde zvuk vytvářen skládanou membránou, která rozpohybuje vzduch 4x rychleji, než tradiční měniče. Dosažené výsledky byly fascinující a poskytly dostatečný důvod pro další rozvoj.

Moderní materiály jako magnety ze vzácných zemin a membrány z vysokopevnostních fólií umožnily novou geometrii měniče a iniciovaly tak obrovský skok kupředu. Nové produkty vycházející z tohoto konstrukčního řešení vykazovaly úžasnou spolehlivost, výbornou vyzařovací charakteristiku, nízké zkreslení a vysokou účinnost. V souhrnu se jednalo o výrazný posun oproti tradiční technologii.

Nově vyvinutý vysokotónový reproduktor se stal ztělesněním transparentního, přesně definovaného a autentického zvuku, který je základní charakteristikou současných produktů firmy ADAM Audio. Výškový reproduktor ručně vyráběný a přísně testovaný v berlínské továrně je vzácnou vyjímkou v době automatizované masové produkce. Reprosoustavy ADAM vyráběné v Berlíně naplňují potřeby zvukových inženýrů i milovníků hudby po celém světě.

adam_audio_qc_3-1200x800

Tato technická inovace zároveň stanovila cíl mladé ambiciózní firmy – „znatelně a slyšitelně posunout standardy reprodukce zvuku“. A vskutku, Advanced Dynamic Audio Monitors (ADAM) okamžitě změnily hru na poli profesionálního monitoringu.

Od té doby došlo k zavedení dalších inovací:

- Princip X-ART byl aplikován i na středotónové pásmo.

- Technologie Impulse Coupling (IC) výrazně vylepšuje mechanické spojení reproduktorů s ozvučnicí.

Po deseti letech na trhu byl původní reproduktor ART od základu překonstruován a vznikl tak X-ART (eXtended Accelerated Ribbon Technology). Oproti svému předchůdci má X-ART širší kmitočtový rozsah a vyšší účinnost. Aby byl plně využit kmitočtový rozsah X-ART sahající až do 50 kHz, firma ADAM vyvinula vlastní zesilovač ve třídě AB s kmitočtovým rozsahem do 300 kHz, který výrazně vylepšil reprodukci zvuku. ADAM nyní nabízí řadu unikátních monitorů, které získávají nadšené recenze a uznání studiových mistrů zvuku na celém světě.

A7X_production_line-1200x846

S ohledem na množství zkušeností na trhu studiových monitorů firma ADAM Audio před několika lety vstoupila na trh HIFI. Bez ohledu n a tradiční propast mezi Pro Audio a HIFI domácí reprosoustavy ADAM sledovaly stálý cíl svých profesionálních příbuzných: reprodukce hudby by měla být na nejvyšší úrovní autenticity. Odhodlání pro nejlepší možný zvuk přineslo své ovoce. Během velmi krátké doby se domácí reprosoustavy ADAM staly synonymem pro nejvyšší standard highendového poslechu a našly si cestu k mnoha náročným HIFI a hudebním nadšencům na celé planetě.

adam_audio_production_hall_S3V-1200x800

Firma ADAM Audio má ve své berlínské továrně 70 zaměstnanců a v zahraničí ji zastupuje síť distributorů a dealerů ve více než 75 zemích. ADAM má pobočky v USA (New York City), Spojeném království (Londýn) a Číně (Peking). Rostoucí počet vyhlášených a prestižních studií na celém světě vlastní a používá ADAM. Množství nadšených tiskových recenzí a neustálý proud chvály na mnoha internetových fórech dokazují, že monitory ADAM patří mezi nejspolehlivější a nejžádanější dostupné nástroje pro oblast záznamu a produkce zvuku.

adam_audio_production_hall_production_team_new-1200x800