Šeříkovka – žijící ráj kultury a rockerů

V plzeňské čtvrti Slovany se nachází kulturní dům, postavený v sedmdesátých letech minulého století. V roce 2013 se sem díky novému provozovateli objektu Michalu Gracíkovi opět vrátil kulturní život. Ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Plzeň 2 opravili a vylepšili to nejnutnější, co bylo potřeba od sociálního zázemí, bezbariérových toalet až po nový bar v předsálí. Po pětiměsíční přestávce tak 11. října KD Šeříkovka obnovila provoz. Od té doby to zde žije naplno a na své si přijdou zejména fanoušci rockové muziky a bigbeatu. A jelikož je Agentura Happy Sound Michala Gracíka spokojeným zákazníkem PRODANCE, nechybí zde ani naše technika.

Velký sál nabízí multifunkční zázemí pro veškerou kulturu
Koncerty, plesy, taneční akce, divadelní představení, přednášky, školení, besedy, schůze, akce sportovního charakteru, výstavy či nejrůznější prezentace. To je výčet hlavních kulturních akcí, které se pořádají v prostoru velkého sálu. Jeho technické zázemí nabízí moderní audiovizuální techniku uzpůsobenou nejnáročnějším požadavkům, od mluveného slova až po velký koncert nebo ples, včetně služeb profesionálního ozvučení a nasvícení. Kapacita velkého sálu je 260 osob při divadelní úpravě (řady na sezení - např. divadlo, kino, přednáška) a až k 700 osob při koncertní úpravě (koncert, zábava, výstava), tedy volné stání v celém prostoru Šeříkovky.

V pivnici se pořádají pravidelně koncerty
V pivnici Šeříkovka došlo po kompletní rekonstrukci k zásadnímu zvětšení prostoru. Hudební motivy a velikost pivnice přímo vybízí k pořádání koncertů a proto “malá scéna” hostí známé interprety z celé České Republiky. Scéna je zároveň i pódiem pro představení kapel začínajících či alternativních, které mohou využívat moderního technického zázemí, vybaveného kvalitním zvukem a příslušným světelným parkem. Samozřejmostí je také konání soukromých oslav, svateb a firemních akcí, při kterých lze využít velkoplošnou projekci i připojení k internetu. Projekce se pravidelně využívá také k promítání koncertů, sportovních utkání a filmů.

Velký sál bude brzy ještě větší
Na léto 2015 (červen - září) je připravena rekonstrukce velkého sálu v režii vlastníka objektu. Tato zásadní mnohamilionová investice má za cíl modernizaci techniky, zvětšení velkého sálu a celkové navýšení kapacity. Přinese tak vznik důstojného, kvalitního kulturního místa nejen pro občany Slovan, ale i celé Plzně a okolí!