Robe na stadionu Olympique Lyonnais

 

Lighting designer Tony Anzalone pracoval pro Lyonskou firmu GL events Audiovisual, která zajišťovala techniku a koordinaci pro technickou produkci vysoce sledované akce.
Stadion s kapacitou 60 000 míst bude domovem prvoligového fotbalového týmu Olympique Lyonnais i dějištěm řady koncertů a dalších sportovních akcí včetně květnového finále
European Rugby Champions Cup.
 
 
 
Velký inaugurační ceremoniál zahrnoval vysoce výkonný zvukový a světelný aparát a 1500 účinkujících. V jeho vyvrcholení strhujícím způsobem vystoupil populární americký rapper will.i.am.
Šéf osvětlovací sekce firmy GL events Audiovisual Alexandre Trapon zadal Tonymu návrh a specifikaci impozantního nasvětlení akce a Tony se rozhodl, že světelný park budou z 90% tvořit produkty Robe.
Jasnou volbou byl BFML Blade vyvinutý pro stadionové produkce a osvětlování na velkou vzdálenost. Důvodem byl obrovský výkon a clony umožňující velmi specifické vymezení osvětlené oblasti.
 
 
 
Minulé léto Tony udělal vynikající zkušenost s BFMI na Patrimonio Guitar Festivalu na Korsice a těšil se na jejich další použití. Tentokrát si vybral verzi BFML Blade, jejíž clony mi umožnily přesně sledovat vývoj děje na hrací ploše".
Světla BFML Blade byla umístěna na 10 konstrukcích zavěšených na všech čtyřech stranách po obvodě střechy a až 70 metrů daleko od akce na hrací ploše ... takže potřeba superjasného osvětlovacího tělesa byla kritická.

"K rozhodnutí pro BFML nás vedl poměr jasu k váze a velikosti, poměrně nízká spotřeba a vysoká spolehlivost", komentoval volbu Tony.
Dodal, že naprogramování těchto světel bylo velmi rychlé a snadné. Akci naprogramoval během několika nočních směn na pultu grandMA, který byl použit pro hodinovou inaugurační ceremonii. Na zavěšených konstrukcích bylo také umístěno 70 kusů LEDWash 1200, které sloužily pro základní nasvětlení hrací plochy i diváků širokou škálou barev s vynikajícím pokrytím.
Hlavy Pointe instalované na mobilních konstrukcích s podvozkem byly před začátkem akce rozmístěny na obvodu hrací plochy. Jejich pronikavé paprsky a nejrůznější efekty dodaly představení mnoho barevných a dynamických vrstev.
 
 
 
Kruhové pódium s DJ pracovištěm umístěné ve středu plochy a nasvětlené osmi LEDWash 300 bylo určeno pro finále, ve kterém will.i.am strhl davy svým energickým vystoupením. Důvodem volby těchto světel byly jejich kompaktní rozměry a dobrá mobilita.
Tato událost je jednou z řady velkolepých akcí ve Francii využívajících vysoké počty světel Robe BFML a Pointe - francouzský trh exponenciálně vzrostl během roku, kdy firma Robe otevřela svou francouzskou pobočku.