ROBE a Fed cup 2015

Vítězem letošního ročníku Fed cupu se staly reprezentantky České republiky. Turnaj byl situován do pražské O2 arény s kapacitou 14 500 diváků, kteří si určitě užili víkend plný skvělého tenisu. Jedním z šesti hrdých sponzorů byla i firma ROBE.
Pohyblivá světla ROBE byla použita při spektakulární zahajovací finálové show, která byla navržena Milanem „Mejlou“ Froňkem ze společnosti Lightneq a technicky koordinována pražskou firmou AV Media.
Milan vytvořil vysoce profesionální scény pro nespočet velkých sportovních okamžiků jako mistrovství světa v ledním hokeji pořádané v České republice, olympijský park na Letné v Praze, a také oceněný český dům na olympiádě v Londýně 2012.

 

Hlavní hvězdou 2 minutové zahajovací ceremonie byla tělesa BFML. Milan je použil na mapování herní plochy a její komplexní osvětlení za pomocí práce s goby.
Díky precizní práci s goby a ořezovými noži vytvořil dech beroucí představení – tenisový zápas vytvořen celý za pomocí světla. Diváky tím dostal do kolen.
Nápad na tuto vizualizaci se zrodil v hlavě Petra Kolmačky, lighting project managera firmy ROBE. Ostatní elementy show včetně prolínání barev české a ruské vlajky v kombinaci se strobo efektem a duhovými mixem barev měli za cíl symbolizovat mír a toleranci.

Zbytek světel byl použit na hlavní osvětlení hrací plochy, prostorů pro diváky a také pro dotvoření atmosféry během hudební produkce.

Milan dodává: „BFML je skvělé těleso. Čím více s BFML experimentujete, tím více možností vám BFML přináší. Jsou to velmi jasná a velmi rychlá tělesa, která jsou skvělá pro tvorbu grafických efektů a jsou plně kompatibilní s barevným rozpětím Robin LB1000.
Rychlost a intenzita osvětlení jsou také hlavní vlastnosti, které stojí za vyzdvihnutí v případě těles Pointe, zvláště pak v prostorách rozlehlé arény, kde naplno vynikne jejich schopnost ostrého a dalekého světelného výstupu.

Kromě zahajovací finálové ceremonie bylo světel ROBE využito před zahájením každého zápasu pro zviditelnění nastupujícího teamu a během přestávek. Na hrací plochu byly za pomocí zakázkových GOB projektována jména hráčů, loga ITF a Fed cup.
Celá show se na místě začala připravovat až dva dny před zahájením turnaje a Milanovi a jeho teamu tak nezbývalo než pracovat opravdu pod velkým tlakem. Zkoušet se dalo během tréninků a celá show se programovala noc před začátkem turnaje. Nicméně vysoká profesionalita a Milanova znalost jakt produktů ROBE tak grandMA2 konzole, zajistila velmi profesionální a ohromující výsledek.

Během celého víkendu byla profesionální světelná show důstojným doplňkem excelentního tenisu, který vyvrcholil nedělním finále ženské dvouhry, kde za obrovských ovací porazil český pár Karolína Plíšková - Barbora Strýcová ruskou dvojici Anastasia Pavlyuchenkova – Elena Vestina.
CEO Robe Josef Valchar řekl: "Co víc dodat. Jsem moc rád, že můžeme sponzorovat český ženský tenis, který je na světové úrovni a jsem velmi hrdý, že jsem se mohl zúčastnit finále a vidět tak vše z první ruky".