ROBE a Fed cup 2015

Vítězem letošního ročníku Fed cupu se staly reprezentantky České republiky. Turnaj byl situován do pražské O2 arény s kapacitou 14 500 diváků, kteří si určitě užili víkend plný skvělého tenisu. Jedním z šesti hrdých sponzorů byla i firma ROBE.
Pohyblivá světla ROBE byla použita při spektakulární zahajovací finálové show, která byla navržena Milanem „Mejlou“ Froňkem ze společnosti Lightneq a technicky koordinována pražskou firmou AV Media.
Milan vytvořil vysoce profesionální scény pro nespočet velkých sportovních okamžiků jako mistrovství světa v ledním hokeji pořádané v České republice, olympijský park na Letné v Praze, a také oceněný český dům na olympiádě v Londýně 2012.

 

Hlavní hvězdou 2 minutové zahajovací ceremonie byla tělesa BFML. Milan je použil na mapování herní plochy a její komplexní osvětlení za pomocí práce s goby.
Díky precizní práci s goby a ořezovými noži vytvořil dech beroucí představení – tenisový zápas vytvořen celý za pomocí světla. Diváky tím dostal do kolen.
Nápad na tuto vizualizaci se zrodil v hlavě Petra Kolmačky, lighting project managera firmy ROBE. Ostatní elementy show včetně prolínání barev české a ruské vlajky v kombinaci se strobo efektem a duhovými mixem barev měli za cíl symbolizovat mír a toleranci.

Zbytek světel byl použit na hlavní osvětlení hrací plochy, prostorů pro diváky a také pro dotvoření atmosféry během hudební produkce.

Milan dodává: „BFML je skvělé těleso. Čím více s BFML experimentujete, tím více možností vám BFML přináší. Jsou to velmi jasná a velmi rychlá tělesa, která jsou skvělá pro tvorbu grafických efektů a jsou plně kompatibilní s barevným rozpětím Robin LB1000.
Rychlost a intenzita osvětlení jsou také hlavní vlastnosti, které stojí za vyzdvihnutí v případě těles Pointe, zvláště pak v prostorách rozlehlé arény, kde naplno vynikne jejich schopnost ostrého a dalekého světelného výstupu.

Kromě zahajovací finálové ceremonie bylo světel ROBE využito před zahájením každého zápasu pro zviditelnění nastupujícího teamu a během přestávek. Na hrací plochu byly za pomocí zakázkových GOB projektována jména hráčů, loga ITF a Fed cup.
Celá show se na místě začala připravovat až dva dny před zahájením turnaje a Milanovi a jeho teamu tak nezbývalo než pracovat opravdu pod velkým tlakem. Zkoušet se dalo během tréninků a celá show se programovala noc před začátkem turnaje. Nicméně vysoká profesionalita a Milanova znalost jakt produktů ROBE tak grandMA2 konzole, zajistila velmi profesionální a ohromující výsledek.

Během celého víkendu byla profesionální světelná show důstojným doplňkem excelentního tenisu, který vyvrcholil nedělním finále ženské dvouhry, kde za obrovských ovací porazil český pár Karolína Plíšková - Barbora Strýcová ruskou dvojici Anastasia Pavlyuchenkova – Elena Vestina.
CEO Robe Josef Valchar řekl: "Co víc dodat. Jsem moc rád, že můžeme sponzorovat český ženský tenis, který je na světové úrovni a jsem velmi hrdý, že jsem se mohl zúčastnit finále a vidět tak vše z první ruky".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení