Nová verze protokolu RCF RDNet 2.2

Před několika dny oznámila italská firma RCF novou verzi specializovaného protokolu pro monitoring produktů řady TT+ - RDNet 2.2, která je nyní zdarma ke stažení.

Software
Firma RCF vyvinula specializovaný protokol pro monitoring nejnovějších produktů řady TT+. Použitím protokolu RDnet je možné monitorovat všechny parametry systému od vstupu signálu až po stav jednotlivých zesilovačů. Díky integrovanému DSP je možné ovládat samostatné reproboxy, skupiny reproboxů a přiřazovat jim efektivně presety za použití softwaru RDNet. Samozřejmě je také možné modifikovat parametry, například hlasitost, ekvalizaci nebo zpoždění.

Automatické scanování
Za provozu scanuje systém RDNet Control 8 pravidelně veškeré audio zařízení, kterým jsou pak automaticky přiřazené jejich vlastní adresy. Reprobox je pak automaticky zobrazen v softwaru synoptic a software následně sám zobrazí objekty pro každý reprobox. V okně objektu jsou pak zobrazeny indikace reproboxu a také funkce jako Mute & Solo. Obsaženy jsou také dva indikátory úrovně signálů. První je klasický sloupec a druhým je LED, která slouží k indikaci špiček. Jestliže je s reproboxem nějaký problém software na to upozorní zobrazením vykřičníku v žlutém poli.

 

Okno objektu
Okno objektu obsahuje parametry skupiny, Mute a Solo příkazy.

 

Ukazatele hlasitosti
Vprostřed se nachází indikátory síly signálu. Pár pro každé pásmo reproboxu. Levý indikátor informuje o síle signálu a pravý funkci kompresoru. Stavová OK LED dioda oznamuje, že je reprobox v pořádku.

 

Teplotní indikace a zobrazení úhlu zavěšení
Indikace rychlosti otáčení ventilátorů, indikace vnitřní teploty a úhel zavěšení (vertikální).
Nastavení pro danou aplikaci (NEAR / MID NEAR / MID FAR/FAR) plus velikost clusteru.

 

Úroveň signálu a nastavení zpoždění
Nastavení úrovně útlumu signálu (hodnoty od 0 – 20 dB). Nastavení zpoždění v rozsahu od 0.

 

Ekvalizace
Grafické rozlišení ekvalizérů

 

Možnosti EQ
Nastavení typu EQ, srovnání, Vypnutí & invertování PH tlačítek. Navíc jsou přidané funkce Save a Send. Funkce Save uloží nastavení EQ do daného reproboxu naopak funkce Send pouze nastavení odešle, ale neuloží.

 

8 volitelných filtrů
Disabled: Filtr je vypnutý
HIGH_PASS (k dispozici pouze jako druhý filtr) Butterwoth 24 dB/oktáva
Shelving_high: Zvyšuje či snižuje úroveň všech frekvencí pod vybranou frekvencí.
PEQ: Parametrický ekvalizér, který umožňuje nastavit spodní úroveň v nastavitelné střední frekvenci FC a upřesnit šířku pásma.
Low_PASS: K dispozici pouze jako filtr. Butterwoth 24dB/oktáva

 

Frekvence a zisk
Frekvenci a zisk lze nastavit jak přes grafické rozhraní (za použití myši), kdy při zapnutí možnosti „Visible“ lze posunout ukazatel do požadované úrovně nebo pomocí zadání přesných hodnot do připravených buněk. Celková ekvalizace se zobrazuje v podobě červené linky a v případě použití filtru se zobrazí linka v barvě daného filtru.