Kapely na DEMO 8

Pro letošní DEMO jsme vybrali trochu jiné interprety, než tomu bylo zvykem v minulých letech. Naším záměrem je předvést zvukové systémy pomocí pestrého průřezu hudebními žánry, aby bylo možné přiblížit univerzálnost jednotlivých zvukových sestav všem návštěvníkům letošního ročníku.

Z tohoto důvodu jsme vsadili na kombinaci dvou velmi zajímavých skupin. První je uskupení The Kingsize Boogiemen s exkluzivním hostem Arturo Sorianem, uznávaným madridským saxofonistou jenž stál na podiu se jmény jako jsou B.B. King, Brian May a Elias Ochoa. Jako producent spolupracoval s mediálními giganty Sony Music, EMI, Warner Bros. a Universal a mezi úspěchy na poli filmové hudby patří například autorství hudby známého televizního seriálu Mujeres z produkční skupiny Pedra Almodóvara. Energický hudební koktejl této formace, namíchaný z dynamické směsi blues, jazzu a boogie Vás zaručeně přinutí poklepávat nohou do rytmu důmyslné instrumentální improvizace.

Náš druhý host není ani tak skupina, ale jde o skutečné hudební těleso, čítající 19 členů, Neratovický BigBand je mladý, progresivní orchestr, který se v krátké době svého působení dostal na přední místo mezi českými bigbandy, a věnuje se především swingové, taneční a populární hudbě. Je znám nejen díky precizní interpretaci a neotřelému zvuku, ale také tím, že jeho saxofonová sekce je tvořena výhradně ženami.

 

Díky množství akustických nástrojů bude možné odhalit každý detail v přednesu prezentovaných aparátů, což zásadně zvyšuje vypovídací hodnotu prezentace.

Třetí, jistě zajímavou a neotřelou prezentací bude vystoupení DJ Frikyho spolu s bubeníkem Markem Fryčákem, který působí v oblíbené kapele Eddie Stoilow. Rytmické scratchovací staccato a živý, perkusivní beat dodají programu experimentální nádech.

DJ stage bude pod taktovkou známých pražských gramofonových mágů, DJe Fluxe a Roxtara. Zde prezentovaná technika bude autenticky používána a dotazy vztahující se k vybavení Vám budou zodpovězeny pomocí praktických ukázek a odborným náhledem na rychle se vyvíjející svět digitálního a klasického DJingu.

Věříme, že DEMO opět přispěje k lepšímu odbornému rozhledu v oblasti zvukových systémů, jejich různorodé aplikaci a zároveň bude pro všechny zúčastněné příjemně stráveným dnem ve společnosti profesionálů, které spojuje odborný zájem o zvukovou techniku.