Instalace prvního systému dLive ve Stockholmském divadle Cirkus Arena

 

Původní klasický cirkus založený v devatenáctém století byl v posledních padesáti letech postupně přestavěn v komplexní multifunkční prostor splňující požadavky pro pořádání koncertů, konferencí, televizních přenosů a muzikálů (momentálně zde probíhá muzikál Kristina, který společně napsali Benny Andersson a Bjorn Ulvaeus). V současné době představuje Cirkus Arena Stockholm klíčovou křižovatku pro kulturní dění města.

Komplex byl v nedávné době rozšířen projektem Skandia Scenen Theatre, budovou vyžadující instalaci zcela nových technologií a vybavení sálu. Velké množství vstupů a sběrnic, pokročilé síťové vlastnosti a vzorkovací frekvence o 96 kHz rozhodli pro integraci systému dLive.

 

„Operační kapacita dLive a jeho neuvěřitelné funkce představují ideální volbu pro provoz v zaneprázdněném divadle. Nadstandartní parametry v podobě 64 sběrnic, zpracování signálu o vzorkovací frekvenci 96 kHz a pěti slotů pro síťové karty otevírají skvělé nové možnosti využití.“ Vysvětluje Anders Nyberg, zvukař Cirkus Areny Stockholm. „ V posledních letech jsem velice často využíval platformy iLive, která po stránce spolehlivosti i ergonomie vkládá velkou důvěru do nového systému. Navíc je velice důležité, že vývojáři u společnosti Allen & Heath naslouchají lidem jako jsem já a jsou schopni požadavky a návrhy zapracovat do vývoje nových produktů, výsledkem této zpětně vazby je právě dLive.“

Pro novou budovu multifunkčního prostoru zvolil Nyberg vlajkovou loď, pult S7000 v kombinaci s MixRackem DM64. První představení, které bude na této konfiguraci odbaveno je hra Partaj, adaptace původního Švédského televizního seriálu.

„Poté, co jsme skutečně začali využívat systému dLive jsme dosáhli přesvědčení o fenomenálním zvuku vzorkovací frekvence 96 kHz, navíc jsme byli ohromeni přehledem nad činností systému pomocí dvojité obrazovky.“ Dodává Nyberg