Allen&Heath - GLD Chrome Edition

Firma Allen&Heath odstartovala distribuci nové řady digitálního mixážního systému GLD Chrome Edition, obsahující rozsáhlé nové funkce a efekty.

Mixážní pulty GLD-80 a GLD 112 Chrome edition jsou opatřeny metalickou povrchovou úpravou, během které na sebe AudioRacky AR84 a AR2412 vzali elegantní černý plášť.

Auto Mic Mixing a další přidané nástroje spolu se srozumitelným rozhraním pro zpracování signálu jsou doplněny o věrně navržené efektové jednotky emulace kompresorů na každém vstupním kanálu.

Funkce AMM, nebo také „Automatic Mic Mixer“ umožnuje automatizované ovládání 44 mikrofonních vstupů, osvobozující uživatele během dlouhých řečnických projevů od nutnosti kontrolovat výstupní úrovně jednotlivých mikrofonů.
Tlačítko Chair umožnuje snadné určení priority, kdy je například mluvené slovo generálního ředitele používáno jako zdroj pro ducking všech ostatních mikrofonních vstupů. Výše uvedené vylepšení je nyní možné spustit ve dvou režimech: „D-Classic“, které představuje dynamické sdílení zesílení pro instantní a snadné spuštění pracovního prostředí a „Number of Open Microphones“ (NOM), inteligentní technologii pro nastavování gate/brány, umožňující flexibilní automatický mix s rozšířenými možnostmi nastavení.

DEEP plugin architektura, nově obsažená ve firmwaru GLD Chrome, dává uživateli možnost umístit jakýkoliv ze seznamu efektových jednotek na volitelný vstup a mixovací kanál. Dva nové kompresory, 16T a 16VU, inspirované technologií RMS-VCA, jsou nyní volitelné mezi šesti dalšími typy kompresorů v channel stripu a šetří tím drahocenné místo v efektových slotech a redukuje se tím míra latence.

Firmware 1.5 Chrome přináší novinky do nyní již známé sady on-board efektů od firmy Allen & Heath.
Nový Stereo Tap Delay umožňuje maximální zpoždění 2,7 sekundy, rozdělení LR časů, přepnutí zobrazení zpoždění v milisekundách nebo BPM s indikovanými dobami a srozumitelnými Tap Tempo funkcemi. Nový Bucket Brigade delay je plnohodnotnou emulací nelineárních delay jednotek postavených na principu spínaného relé.
Echo, velice věrná emulace páskového delaye, populárního zejména v sedmdesátých letech, přináší autentický a dobře známý zvuk modelující organickou nepřesnost páskových soustav.

Nicola Beretta, senior product manager A&H se nechal slyšet, že: „Zkušenosti získané během cestováním po koncertech s umělci jako je Rita Ora a Of Mice and Men a z prestižních instalací jako je například stadium Maracana ve městě Rio de Janeiro ukazují, že systém GLD získal mimořádně dobrou reputaci pro spolehlivost, špičkovou zvukovou kvalitu a neuvěřitelně intuitivní ovladatelnost. Rozsah aplikací, pro které je nyní systém GLD možné využít, byl výrazně rozšířen sofistikovanou technologií AMM, a pomocí nové palety efektových nástrojů byla posílena i funkcionalita na poli touringových a live aplikací “