Allen&Heath dLive na přednášce akreditované Zvukařské školy

Web Zvukarskaskola.cz představuje vstupní portál pro rekvalifikační kurz Zvukový technik / zvukař, jediný akreditovaný výukový program s podporovou Ministerstva školství u nás. Náplní kurzu je teoretická příprava zabývající se tématy:

- základy akustiky a elektroakustiky
- mikrofony - konstrukce a jejich využití v praxi
- zvuková technika a technologie
- dynamické procesory
- analogové a digitální mixážní pulty
- reproduktory, konstrukce reproboxu
- P.A. systémy
- autorské právo

Na přednášce, týkající se digitálních mixážních pultů byl z firmy PRODANCE zapůjčen nový digitální mixážní systém dLive skládající se z pultu S5000 a MixRacku DM48, hlavní výstup byl z MixRacku veden do dvou kusů aktivních reproboxů RCF HD 10-A.

Úvod přednášky zahájil odborný garant kurzu Jindřich Varhan, který studenty seznámil se základy tématu. Následně přednášku vedli Zdeněk Patera a Tomáš Haberland, zaměstnanci PRODANCE, certifikováni společností Allen&Heath pro prezentace a školení týkající se nového digitálního systému. Základním prvkem byla prezentace v programu PowerPoint, obsahující body z historie výrobků Allen&Heath i používaných technologií a samotný mixážní pult s MixRackem. Systém dLive byl propojen se stolním počítačem a v něm běžícím programem Cubase pomocí rozšiřující Dante™ karty. Sotware zprostředkoval multitrack záznam, umožňující účastníkům kurzu po přednášce vyzkoušet práci s tímto pokročilým systémem. Již po krátkém seznámení bylo pro studenty možné se v intuitivním uživatelském rozhraní plynule pohybovat.