ADAM Audio A77X

Kód: 344228
Značka: ADAM Audio
20 990 Kč / ks 17 347,11 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
3.12.2021
aktivní studiový monitor, rozsah 38 Hz - 50 kHz, osazení 2x 7" + X-ART tweeter, 100 + 100 + 50 W

Detailní informace

Detailní popis produktu


ADAM AUDIO přímo od výhradního dovozce

Adam Audio A77X • aktivní studiový dvou a půl pásmový nearfield monitor • 2x 7"+ X-ART tweeter • výkon: 100 + 100 + 50 W • frekvenční rozsah: 38 Hz - 50 kHz • vstupní impedance: 30 KOhm • magneticky stíněný • černý • konektory: XLR / RCA • rozměry: 235 x 530 x 280 mm • hmotnost: 12,8 kg

Studiový monitor Adam Auido A77X je horizontálně koncipovaný model řady AX, který disponuje silným, nekomprimovaným zvukem a výbornou vyzařovací charakteristikou. Je určen jak pro blízký tak středně vzdálený poslech. Reprobox je vybaven dvěma 7" woofery ze speciálního materiálu kombinujícího uhlíková i skelná vlákna s tvrzenou akrylátovou pěnou Rohacell a jedním X-ART tweeterem o ploše 24,2 centimetrů čtverečních. Woofery mají rozdělené role a nereprodukují stejné pásmo. Jeden se zaměřuje na sub basové frekvence a na 400 Hz zapíná druhý a reprodukuje většinu středního pásma až do 3 kHz. V monitoru A77X se tak nacházejí hned tři separátní zesilovače. Woofery rozeznívají dva zesilovače pracující na principu PWM (pulse width modulation) o výkonech 100 W RMS. Tweeter má pak na starosti zesilovač třídy A/B o výkonu 50 W RMS. Celá důmyslná soustava nebývale vyrovnaně reprodukuje pásmo od 38 Hz do 50 kHz. Monitor A77X disponuje konektorem XLR a RCA. Kromě ovládání hlasitosti je k dispozici jednoduchý avšak účinný dvoupásmový ekvalizér a regulátor tweeteru.

Řada AX

Není sporu o tom, že modely A5 a A7 se staly jedněmi z nejúspěšnějších studiových monitorů, což dokazuje nejen řada ocenění a desítky nadšených recenzí v předních magazínech po celém světě, ale především zkušenosti uživatelů – od poloprofesionálů v domácích nahrávacích studiích až po profesionály ve velkých světových studiích. Monitory A5 a A7 se dokonce staly jakýmsi referenčním zařízením pro širokou cenovou kategorii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové monitory
Záruka: 24
Hmotnost: 12.8 kg
dělící kmitočty: 400 / 3000
frekvenční rozsah: 38 - 50 000
HF - materiál membrány: Kapton+Al
HF - rozměr ("): 2 x 7"
hmotnost: 12,8
Hmotnost (kg): 12,8
Koncepce: 7 + 7 + X-ART tweeter
LF - rozměr ("): 2"
LMF - materiál membrány: Rohacell/karbon sendvič
LMF - průměr kmitací cívky: 1,5
LMF - rozměr: 2 x 7
Rozměry (mm): 235 x 530 x 280
Rozsah -3 dB (Hz): 38 - 50000
výkon RMS: 100 + 100 + 50

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Firma ADAM Audio byla založena v březnu 1999 a po celou dobu své existence se zabývá vývojem, výrobou a distribucí profesionálních referenčních reprosoustav.

Založení firmy souvisí s výškovým reproduktorem ART (Accelerating Ribbon Technology) který byl vyvinut na základě měniče Air Motion Transformer, který v roce 1960 vynalezl Oskar Heil.

MG_9932-1200x852

Na rozdíl od běžných reproduktorů s pístově kmitající membránou je zde zvuk vytvářen skládanou membránou, která rozpohybuje vzduch 4x rychleji, než tradiční měniče. Dosažené výsledky byly fascinující a poskytly dostatečný důvod pro další rozvoj.

Moderní materiály jako magnety ze vzácných zemin a membrány z vysokopevnostních fólií umožnily novou geometrii měniče a iniciovaly tak obrovský skok kupředu. Nové produkty vycházející z tohoto konstrukčního řešení vykazovaly úžasnou spolehlivost, výbornou vyzařovací charakteristiku, nízké zkreslení a vysokou účinnost. V souhrnu se jednalo o výrazný posun oproti tradiční technologii.

Nově vyvinutý vysokotónový reproduktor se stal ztělesněním transparentního, přesně definovaného a autentického zvuku, který je základní charakteristikou současných produktů firmy ADAM Audio. Výškový reproduktor ručně vyráběný a přísně testovaný v berlínské továrně je vzácnou vyjímkou v době automatizované masové produkce. Reprosoustavy ADAM vyráběné v Berlíně naplňují potřeby zvukových inženýrů i milovníků hudby po celém světě.

adam_audio_qc_3-1200x800

Tato technická inovace zároveň stanovila cíl mladé ambiciózní firmy – „znatelně a slyšitelně posunout standardy reprodukce zvuku“. A vskutku, Advanced Dynamic Audio Monitors (ADAM) okamžitě změnily hru na poli profesionálního monitoringu.

Od té doby došlo k zavedení dalších inovací:

- Princip X-ART byl aplikován i na středotónové pásmo.

- Technologie Impulse Coupling (IC) výrazně vylepšuje mechanické spojení reproduktorů s ozvučnicí.

Po deseti letech na trhu byl původní reproduktor ART od základu překonstruován a vznikl tak X-ART (eXtended Accelerated Ribbon Technology). Oproti svému předchůdci má X-ART širší kmitočtový rozsah a vyšší účinnost. Aby byl plně využit kmitočtový rozsah X-ART sahající až do 50 kHz, firma ADAM vyvinula vlastní zesilovač ve třídě AB s kmitočtovým rozsahem do 300 kHz, který výrazně vylepšil reprodukci zvuku. ADAM nyní nabízí řadu unikátních monitorů, které získávají nadšené recenze a uznání studiových mistrů zvuku na celém světě.

A7X_production_line-1200x846

S ohledem na množství zkušeností na trhu studiových monitorů firma ADAM Audio před několika lety vstoupila na trh HIFI. Bez ohledu n a tradiční propast mezi Pro Audio a HIFI domácí reprosoustavy ADAM sledovaly stálý cíl svých profesionálních příbuzných: reprodukce hudby by měla být na nejvyšší úrovní autenticity. Odhodlání pro nejlepší možný zvuk přineslo své ovoce. Během velmi krátké doby se domácí reprosoustavy ADAM staly synonymem pro nejvyšší standard highendového poslechu a našly si cestu k mnoha náročným HIFI a hudebním nadšencům na celé planetě.

adam_audio_production_hall_S3V-1200x800

Firma ADAM Audio má ve své berlínské továrně 70 zaměstnanců a v zahraničí ji zastupuje síť distributorů a dealerů ve více než 75 zemích. ADAM má pobočky v USA (New York City), Spojeném království (Londýn) a Číně (Peking). Rostoucí počet vyhlášených a prestižních studií na celém světě vlastní a používá ADAM. Množství nadšených tiskových recenzí a neustálý proud chvály na mnoha internetových fórech dokazují, že monitory ADAM patří mezi nejspolehlivější a nejžádanější dostupné nástroje pro oblast záznamu a produkce zvuku.

adam_audio_production_hall_production_team_new-1200x800