ADAM Audio Sub20

Kód: 344304
Akce Doprodej
Značka: ADAM Audio
28 990 Kč / ks 23 958,68 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
29.6.2021
aktivní studiový subwoofer, rozsah 25 hz - 150 kHz, osazení 2x 10", výkon: 2x 200 W

Detailní informace

Detailní popis produktu

aktivní, 2x10" studiový subwoofer,HPF 85 Hz pro monitory, LPF 50 - 150 Hz, přepínač polarityod 1.1.2017 je na tento studiový subwoofer Adam Audio poskytována základní záruka 2 roky, pro 5 let rozšířené záruky je NUTNÉ zaregistrovat seriová čísla svých monitorů na https://www.adam-audio.com/en/product-registration/ Bez tohoto kroku nebude rozšířená záruka výrobcem uznána.

ADAM subwoofers
Our subwoofers are dedicated to ADAM Audio’s primary goal: the best possible authenticity in the reproduction of music. For our subwoofers, this means combining power and precision while simultaneously avoiding “impressive” bass volume at the cost of accuracy. Their task is it to complement the highly acclaimed lucidity and transparency of the ADAM monitors in the lower and lowest frequencies.

Room size/Subwoofer recommendations
The overview which can be found under FAQ allows finding the right subwoofer for different room sizes. It should be noted that these are recommendations only. Depending on your SPL demand or the kind of music you prefer you may go up or down the ladder of course.

Connectors and controls
All subwoofers up to the Sub2100 feature both balanced (XLR) and unbalanced (RCA) in and output connectors, and numerous controls to adapt the subwoofer to different room acoustics and specific requirements: All units have a level control that varies from -60dB to +6dB, a phase ±180° switch and variable upper frequency barrier control (50-150 Hz), a switchable 85Hz high pass filter for the satellite output. In addition, there is a ‘signal-on/continuous’ switch. This provides the option of automatic power up whenever the subwoofer receives a signal and automatic power off after 15 minutes of no signal.

Sub20
The Sub20 is a very powerful subwoofer designed for medium sized or larger control rooms in which powerful and yet accurate extra deep bass monitoring is required. The Sub20 is equipped with 2 long throw 10” drivers which are meant to reproduce LFE or other low frequency signals down to 25 Hz. The amplifier section has 2 units, each capable of delivering 200 W continuous peak power to their corresponding drive units. Both power supply and amplifier section use PWM technology, meaning very high efficiency (?90%) and cool operation in even the most critical phases of operation.

The power of 2 subwoofers and Force Compensation
he Sub20 has two drivers, which are mounted in chambers at opposite sides of the cabinet. Due to this alignment, the forces applied to the cabinet oppose each other and consequently compensate themselves, so that the cabinet stays much quieter than with conventional arrays. Distortion is drastically reduced in this manner, resulting in improved signal clarity, especially at higher levels. Furthermore, there are 2 down firing bass reflex tubes that, because of their size and construction, successfully avoid ventilation noise. An additional output allows daisy-chaining as many Sub20s as desired.

Doplňkové parametry

Kategorie: Studiové monitory
Záruka: 60
Hmotnost: 38 kg
dělící kmitočty: 50-150
frekvenční rozsah: 25 - 150
hmotnost: 38
Koncepce: 2x 10''
LF - materiál membrány: impregnovaný papír
LF - průměr kmitací cívky: 2
LF - rozměr: 2×10
Max. SPL: 118
rozměry: 300×560×810
rozsah -3 dB: 25-150
výkon RMS: 500

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Firma ADAM Audio byla založena v březnu 1999 fyzikem Klausem Heinzem a elektroinženýrem Rolandem Stenzem a po celou dobu své existence se zabývá vývojem, výrobou a distribucí profesionálních reprosoustav.

Založení firmy souvisí s výškovým reproduktorem ART (Accelerating Ribbon Technology) který Klaus Heinz vyvinul na základě měniče Air Motion Transformer, který v roce 1960 vynalezl Oskar Heil.

MG_9932-1200x852

Na rozdíl od běžných reproduktorů s pístově kmitající membránou je zde zvuk vytvářen skládanou membránou, která rozpohybuje vzduch 4x rychleji, než tradiční měniče. Dosažené výsledky byly fascinující a poskytly dostatečný důvod pro další rozvoj.

Moderní materiály jako magnety ze vzácných zemin a membrány z vysokopevnostních fólií umožnily novou geometrii měniče a iniciovaly tak obrovský skok kupředu. Nové produkty vycházející z tohoto konstrukčního řešení vykazovaly úžasnou spolehlivost, výbornou vyzařovací charakteristiku, nízké zkreslení a vysokou účinnost. V souhrnu se jednalo o výrazný posun oproti tradiční technologii.

Nově vyvinutý vysokotónový reproduktor se stal ztělesněním transparentního, přesně definovaného a autentického zvuku, který je základní charakteristikou současných produktů firmy ADAM Audio. Výškový reproduktor ručně vyráběný a přísně testovaný v berlínské továrně je vzácnou vyjímkou v době automatizované masové produkce. Reprosoustavy ADAM vyráběné v Berlíně naplňují potřeby zvukových inženýrů i milovníků hudby po celém světě.

adam_audio_qc_3-1200x800

Tato technická inovace zároveň stanovila cíl mladé ambiciózní firmy – „znatelně a slyšitelně posunout standardy reprodukce zvuku“. A vskutku, Advanced Dynamic Audio Monitors (ADAM) okamžitě změnily hru na poli profesionálního monitoringu.

Od té doby došlo k zavedení dalších inovací:

- Princip X-ART byl aplikován i na středotónové pásmo.

- Technologie Impulse Coupling (IC) výrazně vylepšuje mechanické spojení reproduktorů s ozvučnicí.

Po deseti letech na trhu byl původní reproduktor ART od základu překonstruován a vznikl tak X-ART (eXtended Accelerated Ribbon Technology). Oproti svému předchůdci má X-ART širší kmitočtový rozsah a vyšší účinnost. Aby byl plně využit kmitočtový rozsah X-ART sahající až do 50 kHz, firma ADAM vyvinula vlastní zesilovač ve třídě AB s kmitočtovým rozsahem do 300 kHz, který výrazně vylepšil reprodukci zvuku. ADAM nyní nabízí řadu unikátních monitorů, které získávají nadšené recenze a uznání studiových mistrů zvuku na celém světě.

A7X_production_line-1200x846

S ohledem na množství zkušeností na trhu studiových monitorů firma ADAM Audio před několika lety vstoupila na trh HIFI. Bez ohledu n a tradiční propast mezi Pro Audio a HIFI domácí reprosoustavy ADAM sledovaly stálý cíl svých profesionálních příbuzných: reprodukce hudby by měla být na nejvyšší úrovní autenticity. Odhodlání pro nejlepší možný zvuk přineslo své ovoce. Během velmi krátké doby se domácí reprosoustavy ADAM staly synonymem pro nejvyšší standard highendového poslechu a našly si cestu k mnoha náročným HIFI a hudebním nadšencům na celé planetě.

adam_audio_production_hall_S3V-1200x800

Firma ADAM Audio má ve své berlínské továrně 70 zaměstnanců a v zahraničí ji zastupuje síť distributorů a dealerů ve více než 75 zemích. ADAM má pobočky v USA (New York City), Spojeném království (Londýn) a Číně (Peking). Rostoucí počet vyhlášených a prestižních studií na celém světě vlastní a používá ADAM. Množství nadšených tiskových recenzí a neustálý proud chvály na mnoha internetových fórech dokazují, že monitory ADAM patří mezi nejspolehlivější a nejžádanější dostupné nástroje pro oblast záznamu a produkce zvuku.

adam_audio_production_hall_production_team_new-1200x800